„Tak jak meridian geograficzny łączy północ z południem, tak MERIDIAN łączy kartografię z edukacją”
To hasło przewodnie firmy, która ma bogatą ofertę edukacyjną dotyczącą map i ich wszechstronnego wykorzystania w pracy w szkole, gdzie kartografia jako nauka pomocnicza przybliża uczniom przestrzenność, pobudzając do myślenia abstrakcyjnego, a nauczycielom daje cały szereg narzędzi do interakcyjnego nauczania.
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile prowadząc współpracę z Meridianem miała możliwość skorzystania z darmowych szkoleń dotyczących wykorzystania platformy edukacyjnej Meridian Prime w procesie nauczania – uczenia się. Przeszkoleni zostali nauczyciele geografii, historii, wos-u, biologii, ekologii i innych przedmiotów, w których można wykorzystać interakcyjne mapy oraz plansze do nauki. Ponadto nauczyciele otrzymali bonus w postaci półrocznego bezpłatnego korzystania z platformy. Każdy z uczestników szkolenia jest zachwycony możliwościami jakie daje platforma Meridian Prime, oraz inne produkty firmy.
Aby przybliżyć wszystkim nauczycielom możliwości edukacyjne jakie daje Meridian pragniemy zaprezentować jej produkty podczas Targów Edukacyjnych 2021 w Poznaniu.
W imieniu wszystkich pracowników CDN w Pile, którzy współpracowali z firmą Meridian, pragniemy podziękować za otwartość, przystępność i elastyczność podczas współpracy.