OPROGRAMOWANIE DESKTOPOWE

Atlasy multimedialne
na CD/DVD/Pendrive

new meridian baner blue 1

Wszystkie wydane dotąd Multimedialne Atlasy Geograficzne i Historyczne nadal są dostępne na nośnikach zewnętrznych

Pozostawiamy taką możliwość korzystania z atlasów użytkownikom, którzy nie mają dostępu do sieci, jest ona zbyt wolna na obsługę naszych map online lub chcą oni pracować bez konieczności korzystania z internetu.

Atlasy te jednak nie są uaktualniane, tak jak to się dzieje w przypadku map obecnych na naszej Multimedialnej Platformie Online.

Atlasy na płytach dostępne są w naszym sklepie. Jeśli potrzebujesz te programy na pendrive, skontaktuj się z nami.

baner atlasy sklep

 

Multimedialny Atlas Geograficzny:

Świat

Zawiera 23 mapy ogólnogeograficzne i tematyczne z zakresu geopolityki, geografii fizycznej, ekonomicznej, demografii, biogeografii i ekologii.

Kontynenty (dla szkół podstawowych)

Składa się z 21 map ogólnogeograficznych i tematycznych poświęconych geografii Polski z z szerokim uwzględnieniem działów geografii fizycznej. Dodatkowo zawiera 7 interaktywnych plansz o tematyce przyrodniczej.

Polska i przyroda wokół nas (dla szkół podstawowych)

Zawiera 32 mapy ukazujące poszczególne kontynenty w aspektach politycznych, fizycznych i krajobrazowych. Uzupełniony jest zestawem map świata, mapą odkryć geograficznych oraz Układu Słonecznego.

Więcej informacji o atlasach, opisy i zrzuty ekranów ze wszystkich zawartych w nich tematów znajdziesz na poświęconych im stroniach:

Multimedialny Atlas Geograficzny   
MAH baner 909x350px

 

 Multimedialny Ćwiczeniowy Atlas Historyczny

CD1 - prehistoria, starożytność, średniowiecze

CD2 - nowożytność oraz XIX wiek

CD3 - historia najnowsza XX wiek

Atlasy zawierają ponad 200 map ułożonych w 36 pakietach tematycznych.

Trochę wbrew swojej nazwie Multimedialny Ćwiczeniowy Atlas Historyczny jest pomocą dydaktyczną przeznaczoną nie tylko do nauczania historii, ale także WOS-u, sztuki i języka polskiego.

Nauczyciele tych przedmiotów, oraz uczniowie znajdą w Atlasie oprócz map tematycznych poświęconych zagadnieniom społeczno-kulturalnym różnorodne plansze i ilustracje – bardzo pomocne w nauce indywidualnej oraz edukacji domowej.

 

Więcej informacji o atlasach, opisy i zrzuty ekranów ze wszystkich zawartych w nich tematów znajdziesz na poświęconych im stronach:

Multimedialny Atlas Historyczny  
CD PN i Ochrona przyrody medal 1

Parki narodowe i inne formy ochrony przyrody w Polsce. Atlas i przewodnik.

Interaktywny atlas i przewodnik po polskich parkach narodowych na płycie CD, encyklopedia wiedzy o ochronie środowiska w Polsce. Treść atlasu podzielona jest na trzy uzupełniające się części.

1. Moduł poglądowy

2. Moduł atlasowy i ćwiczeniowy

3. Moduł obudowy metodycznej

Zawiera opis atlasu i przewodnika, wskazówki metodyczne, przykładowe scenariusze lekcji.

Więcej dowiesz się na stronie sklepu:

Parki narodowe i inne formy...   
CD MR MM 005 Odpady i Recykling NEW

Odpady i recykling. Encyklopedyczny przewodnik multimedialny (2020)

Interaktywny, encyklopedyczny przewodnik ODPADY I RECYKLING to pomoc dydaktyczna szeroko przedstawiająca zagadnienia związane z powstawaniem odpadów oraz sposoby ich późniejszego unieszkodliwiania. W przystępny i usystematyzowany sposób został omówiony temat powstawania i klasyfikacji odpadów, podział odpadów ze względu na ich pochodzenie, rodzaj, użyteczność lub stwarzane przez nie ryzyko.

Przewodnik uwzględnia nowelizację ustawy o gospodarce odpadami z 2019 roku.

Więcej dowiesz się na stronie sklepu:

Odpady i recykling   
CD MR MM 008 Multimedialny cwiczeniowy atlas historyczny Religia

Multimedialny ćwiczeniowy atlas do religii

Multimedialny ćwiczeniowy atlas do religii zawiera 11 tematów z historii chrześcijaństwa, poczynając od starożytnego Izraela i Starego Testamentu, a kończąc na życiu i dziele papieża Jana Pawła II. Funkcjonalności atlasu pozwalają na stworzenie kilkunastu wariantów do każdej mapy ćwiczeniowej, powiększanie wybranego fragmentu mapy oraz dają możliwość wpisywania własnych poleceń. Opcja drukowania umożliwia wydruk mapy o wybranym obszarze i zakresie treściowym.

 

Więcej dowiesz się na stronie sklepu:

Atlas do religii