Wydawnictwo

Kim jesteśmy?

new meridian baner blue 1

MERIDIAN to wydawnictwo kartograficzno-edukacyjne obecne na rynku od 1994 roku oraz uznana marka pomocy dydaktycznych o najwyższej jakości.

Wydajemy ścienne mapy geograficzne, historyczne i konturowe, a także tablice i plansze dydaktyczne dla szkół. Od wielu lat udostępniamy nasze zasoby także w wersji multimedialnej jako atlasy geograficzne i historyczne z edytowalnymi mapami interaktywnymi. Tworzymy również edukacyjne aplikacje mobilne. Obsługujemy kompleksowo jednostki edukacyjne, samorządy i przedsiębiorstwa.

W ofercie znajdują się pomoce szkolne i naukowe do następujących przedmiotów: historia, geografia, biologia, chemia, matematyka, nauczanie początkowe, WOS, fizyka, informatyka, kartografia, język polski, angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. Uzupełnieniem do ściennych map i plansz są mapy konturowe, matryce do ćwiczeń oraz materiały metodyczne.

Naszym najnowszym produktem jest Platforma Multimedialna Online MERIDIAN Prime. To wszechstronne narzędzie dla szkół i uczniów pełne jest multimedialnych, interaktywnych map, plansz, ćwiczeń, zdjęć, filmów, wykresów, danych i bibliografii. Elastyczne zarówno dla nauczania jak i uczenia się.

Nadal wydajemy multimedialne atlasy ćwiczeniowe do historii oraz multimedialne atlasy do geografii na płytach DVD lub pendrive.

Unikalną cechą zarówno platformy MERIDIAN Prime, jak i atlasów mutlimedialnych jest możliwość edycji map - komponowania własnych ćwiczeń oraz zadań.

Oferujemy nauczycielom nowoczesne pomoce naukowe, które umożliwią urozmaicenie prowadzonych przez nich zajęć czy też skrócą czas przygotowania do lekcji.

Zobacz nasze produkty

 

onas

Nagrody

Medal
30.03.2021

Medal

Medal na Targach Edukacyjnych w Kielcach w 2015 r. za pakiet multimediów do przyrody składający się z Multimedialnego Atlasu do…

Puchar Ministra Edukacji Narodowej
30.03.2021

Puchar Ministra Edukacji Narodowej

Dyplom Ministra Edukacji Narodowej za NAJLEPSZĄ OFERTĘ ŚRODKÓW DYDAKTYCZNYCH prezentowaną na Targach Edukacyjnych EDUKACJA 2014 w Kielcach, przyznany przez Minister…

Certyfikat Klasy Marzeń
30.03.2021

Certyfikat Klasy Marzeń

Przyznany w czasie Targów Edukacyjnych EDUKACJA 2013, certyfikat na rok szkolny 2012/2013 produkt Klasy Marzeń 2013 za Multimedialny Geograficzny Atlas…

Medale Komisji Edukacji Narodowej
30.03.2021

Medale Komisji Edukacji Narodowej

Dla założycieli i twórców Wydawnictwa Meridian nadane przez Minister Krystynę Łybacką