PLATFORMA MULTIMEDIALNA

MERIDIAN Prime

WYPRÓBUJ bez zobowiązań
baner platforma 1

MERIDIAN Prime to pierwsza w Polsce platforma edukacyjna z multimedialnymi mapami i pomocami dydaktycznymi

Narzędzie przeznaczone dla nauczycieli i uczniów szkół każdego typu i poziomu nauczania. Zawiera interaktywne mapy geografii, historii, biologii, WOS-u, języków obcych, zastępując mapy ścienne i drukowane atlasy. Jest dostępna online z każdego typu urządzenia, na wszystkich systemach operacyjnych.

Edytowalne mapy wzbogacone są o treści multimedialne, ćwiczenia oraz bibliografię poszerzającą dane zagadnienie. Nauczyciele mogą dodawać do poszczególnych map swoje polecenia oraz treści interaktywne. Mapy można wykorzystać w webinarach, nagrywaniu lekcji, prezentacjach, itp.

Co zawiera i jak to działa?

Zasoby własne wydawnictwa to ponad 300 map (geografia, historia, biologia, języki obce) i ponad 100 plansz edukacyjnych do różnych przedmiotów. Są to wysokiej jakości, specjalistyczne materiały dydaktyczne, tworzone z udziałem metodyków nauczania.

Aktualnie (kwiecień 2021) na Platformie udostępnionych jest ponad 160 map i plansz, a kolejne są sukcesywnie dodawane.

 

 

Platforma jest krokiem w kierunku nowoczesnego i otwartego modelu edukacji – opartego o profesjonalne i zweryfikowane materiały dydaktyczne, a jednocześnie korzystającego i uczącego korzystać świadomie z różnych źródeł zewnętrznych.

Najważniejsze cechy

wszystkie poziomy
nauczania

kompleksowe i zweryfikowane
materiały

wielopoziomowa interaktywność
i zaangażowanie

ćwiczenia, zadania domowe
i testy sprawdzające

 

 

czytelny i atrakcyjny sposób
sposób prezentacji

wskazówki metodyczne
i scenariusze akcji

dostęp online
z każdego urządzenia

wspólne środowisko nauczania
w szkole i w domu

Dlaczego warto?

Koncepcja platformy wychodzi naprzeciw dynamicznie zmieniającej się sytuacji społecznej i ekonomicznej, która wymaga dostosowania modelu edukacji do błyskawicznie zmieniających się warunków dostępu i przepływu informacji. Modelu opartego o profesjonalne i zweryfikowane materiały dydaktyczne, a jednocześnie korzystającego i uczącego korzystać świadomie z różnych źródeł zewnętrznych.

Korzyści z tlem