APLIKACJA NA ANDROIDA

GEOGRAFIA


Nie uciekamy przed smartfonami. Wręcz przeciwnie. Nowe technologie mają ogromny potencjał wspomagający naukę, są uwielbiane przez dzieci i młodzież, a przecież wiadomo, że to co się lubi łatwiej się nauczyć. Sami z tych technologii korzystamy, od lat proponując Wam nasze altlasy mutlimedialne i chcemy, by wszystkie szkoły i uczniowie korzystali z dobrodziejstw jakie dają multimedia i nowe technologie.   

Dlatego też udostępniliśmy na platformie Google Play naszą aplikację na smartfony, dzięki której możecie sprawdzić (lub się nauczyć) flag i stolic państw całego świata. Znajdziecie w niej 229 państw, terytoriów zależnych i krajów nieuznawanych.

Świat można przeglądać w całości lub wybrać kontynent i sprawdzić się samodzielne albo w parze, rywalizując po obu stronach ekranu.  Zaletą pojedynku jest to, że wystarczy jeden smartfon na dwóch uczniów.

Aplikacja w szczegółach

Aplikacja pracuje w dwóch trybach - Nauki oraz Testu

W obu trybach możecie dokonać wyboru obszaru, którego nauka lub test będzie dotyczył. Można więc wybrać cały świat, jak i poszczególne kontynenty.

Tryb nauki - LISTA

W tym trybie przedstawiane są trzy informacje na temat danego kraju: jego nazwa, stolica i flaga. Można wybrać obszar całego świata lub ograniczyć wyświetlanie do krajów z wybranego kontynentu. Kraje na liście wyświetlane są domyślnie w kolejności alfabetycznej, ale możliwe jest również wyświetlanie ich w kolejności losowej (co wpływa na efektywność nauki i zapamiętywania).

Tryb nauki - MAPA KONTUROWA ŚWIATA

Na ekranie wyświetlana jest mapa konturową świata. Po wybraniu danego państwa na mapie  zaznaczony jest jego kontur, a z boku ekranu wyświetla się flaga, nazwa oraz stolica.

Tryb TESTOWY

Test możecie wykonać w trzech wariantach:

1. Test stolic – w którym dopasowujecie stolicę do kraju

2. Test flag – w którym dopasowujecie flagę do kraju

3. Test państw – w którym wskazujecie położenie państwa na mapie konturowej

Gra - POJEDYNEK

Możecie również zmierzyć się ze swoim kolegą lub koleżanką w pojedynku na wiedzę. Wygrywa ten, kto jako pierwszy uzyska 10 punktów prawidłowo dopasowując flagę do nazwy państwa. Macie możliwość wyboru obszaru, którego będzie dotyczył pojedynek.

WYNIKI

Rezultaty osiągnięte w poszczególnych testach są zapamiętywane przez aplikację, dlatego w każdej chwili możecie sprawdzić jakich postępów dokonujecie ćwicząc i bawiąc się jednocześnie.

POWTÓRKI

Flagi i stolice, które błędnie dopasowaliście są gromadzone i zapisywane w osobnej zakładce. Możecie je w każdej chwili przejrzeć i powtórzyć.

WIDGET

Możecie uruchomić również na jednym z ekranów swojego telefonu widget wyświetlający flagi, nazwy państw i ich stolice. Flaga zmienia się co pół godziny.

JĘZYKI

Możecie uczyć się i sprawdzać swoją wiedzę w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.


Aplikację możecie pobrać w sklepie Google Play: