NOWA MAPA ŚCIENNA W DZIALE:

JĘZYK ANGIELSKI

Physical Map of the World

Jak można połączyć naukę języka obcego i geografii? Bardzo prosto – korzystając z map w języku obcym. Kochamy mapy, a i języki obce są bliskie naszemu sercu więc regularnie poszerzamy nasze zasoby kartograficzne o mapy w różnych językach. Najwięcej mamy oczywiście map anglojęzycznych, a najnowsza propozycja w tej kategorii to mapa fizyczna świata, czyli Physical Map of the World.

Wielka mapa ścienna pokazuje ukształtowanie powierzchni ziemi oraz krainy geograficzne świata. Na mapie przedstawione i opisane są również formy dna morskiego, prądy oceaniczne, z podziałem na ciepłe i zimne, punkty wysokościowe (góry, wulkany), głębokości, depresje, granice kontynentów, oceanów, a także podział na strefy czasowe. Mniejsze mapki pomocnicze pokazują rzuty obszarów okołobiegunowych: Arktykę i Antarktykę. Poniżej mapy zobaczycie porównawcze zestawienie – kontynenty w liczbach, czyli powierzchnia, najwyższe wzniesienia i najniżej położone punkty, najdłuższe rzeki i największe jeziora.

Mapy do nauki, podróży i do zabawy

Wszystkie nazwy na mapie, również legenda, opisy i informacje uzupełniające są podane oczywiście w języku angielskim. Jest to więc doskonała propozycja dla młodych i dorosłych miłośników przygody oraz geografii – podróżując po świecie najczęściej wszak posługujemy się nazwami państw, miast, rzek, jezior, mórz czy krain geograficznych w tym właśnie języku.

Jeśli chcielibyście natomiast dodać zabawę do nauki, to świetnym rozwiązaniem może być puzzle, rzecz jasna z naszą mapą fizyczną świata po angielsku.

Mapa o bogatej i nasyconej kolorystyce, z przestrzennym cieniowaniem pokazującym plastycznie uformowanie lądów oraz głębin oceanicznych, w trwałej drewnianej oprawie będzie nie tylko użytecznym elementem wyposażenia, czy pomocą edukacyjną, ale także stylową dekoracją każdego pomieszczenia.

Mapa The World Physical dostępna jest w sklepie MERIDIAN – standardowy wymiar wynosi 160 cm x 120 cm (opcjonalnie 200 cm x 150 cm), a laminowanie dwustronnie folią strukturalną o podwyższonej wytrzymałości na rozdzieranie oraz oprawa w drewniane półwałki z zawieszeniem sznurkowym gwarantuje wieloletnią żywotność.

Na stronie produktu możecie pobrać także konturową mapę do ćwiczeń w formacie A4.

Więcej informacji znajdziesz w sklepie: