Kolorowe mapy ścienne z opowieścią w tle

To nie są zwykłe mapy, ale kolorowe historie opowiadane o dawnych dziejach. Każda z nich zawiera wybraną opowieść, pokazując nie tylko geograficzny obszar, ale i kreśląc obrazem przeszłe wydarzenia.

Historię na naszych mapach widzimy nie tylko jako zmieniające się granice państw, władców i politykę, ale jako ciąg zdarzeń na przestrzeni wieków w każdej dziedzinie. Wplatamy w ich opowieść kulturę, sztukę, technikę, architekturę, przemysł. Chcemy, by były narzędziem do nauki i nauczania historii w szerokim zakresie.

Historia nie musi być ani nudna, ani w kolorze sepii, ani czarno-biała. Dawne obrazy, stroje, herby, ogrody, strawy czy pola. To wszystko miało kolor i było ciekawe. W kolorze nawet daty lepiej w pamięci zostają, szczególnie, gdy opowieść jest ciekawie opowiedziana.

Każda mapa ma konturówkę A4 do ćwiczeń. Możecie ją pobrać bezpłatnie na stronie produktu w sklepie - w zakładce Załączniki przy końcu strony. Pobranie nie zobowiązuje do zakupu mapy.

Plansze dla zobrazowania chronologii wydarzeń

Od greckich i rzymskich bogów, przez powstawanie państw i ich tysiącletnie trwanie, po obecny czas i życiorysy współczesnych ludzi.

Przez swój układ i zawartą chronologię pozwalają lepiej skojarzyć i zapamiętać. Powieszone w pracowni będą nie tylko ozdobą, ale miejscem na którym zawsze można skupić uwagę, bo jest tuż obok, na ścienie. Wystarczy obrócić głowę.

Jednak...

Multimedia żywiej wspierają lekcje

Multimedialne Ćwiczeniowe Atlasy Historyczne możecie dostosowywać do potrzeb lekcji, ćwiczeń dla uczniów oraz własnych preferencji.

Dla uczniów są z pewnością najbardziej przyjazne. To przecież ich narzędzie od przebudzenia do zaśnięcia. Warto więc wykorzystać to uzależnienie…. dla nauki, dla lepszego rozumienia świata. Nauczycielom ułatwiają wykłady i ćwiczenia.

Zajrzyjcie na strony Multimedialnego Atlasu Historycznego. Zamieścimy tam wkrótce wiele  map i ćwiczeń zawartych na płytach. Obejrzyjcie jak wyglądają, przestudiujcie spisy treści. Przyjrzyjcie się tym multimediom.

Jeśli spodoba Wam się taka forma pomocy w Waszych lekcjach pomaszerujcie do sklepu – na skróty, prosto do naszych Multimediów.

Dla dzieciaków i nie tylko możecie zrobić coś jeszcze...

Zaprzęgnijcie SMARTFONY do nauki

Wykorzystajcie to urządzenie - małą encyklopedię wiedzy mieszczącą się w kieszeni każdego ucznia - zawsze pod ręką i często wywołujące w szkołach złe emocje. Teraz ma szansę przestać być rozpraszaczem i zabawką.

Smartfon przyjazny nauce

Motto naszych działań – niech zagości i na Waszych lekcjach.

Wierząc w moc tych urządzeń stworzyliśmy aplikację “Historia Polski. Władcy i wydarzenia 960-1795”, co rusz dodając do niej nowe materiały. Oczywiście  miłując mapy nie mogliśmy się bez nich obejść. Jakże uczyć się bez nich historii?

Aplikacja jest darmowa i nie zawiera reklam.  Ma służyć nauce i sprawdzaniu wiedzy. Jest zgodna z NPP i tworzona pod profesorskim okiem dr hab. Małgorzaty Machałek.

Pobierzcie i sami zobaczcie.

 

Szykujemy coś jeszcze, nad czym aktualnie pracujemy i co będzie nowym narzędziem dla szkół, nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Zaglądajcie na nasze strony. Będziemy o tym informować.

Nauka poza szkołą

Rodzicom polecamy mniejsze rozmiary map ściennych, do wykorzystania w domu. Dla młodych historyków warto sięgnąć po ćwiczeniowe atlasy, które zawsze będą mieli pod ręką i podobnie jak ich nauczyciele będą mogli tworzyć własne mapy i dostosowywać ćwiczenia.

Szczególnie polecamy rodzicom, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich dzieci. Zawarte w atlasach materiały będą pomagały Wam w przekazywaniu wiedzy na wysokim poziomie. Nie będziecie musieli już sami wymyślać ćwiczeń. Elastyczność oprogramowania, pozwala na indywidualne dostosowanie i przyjemne uczenie się oraz nauczanie.

Przejrzyjcie nasze materiały. Tworzymy je z miłości do nauki i kartografii.

Tworzymy je dla Was.