Laminowane mapy ścienne od zawsze niezawodne

Tradycyjne mapy ścienne, dostępne zawsze w Waszej pracowni i niezależne od zasilania prądem. Nie ma więc wymówek - lekcje zawsze się odbędą.

Dokładne i kolorowe, mogą zawsze wisieć na ścianach klasy, zawsze dostępne dla uczniów po których bez obaw mogą swobodnie przeciągać palcem nie czyniąc im szkody. Laminowane, dzięki czemu brud, woda czy ślad długopisu nie jest im straszne. Łatwo da się to posprzątać.

Rozwieszone na stałe zdobią i uczą. Dwa w jednym. Czasem dosłownie, bo wiele z naszych map jest DUO, czyli dwustronnych.

Tradycyjne mapy znikają z naszego codziennego życia, jednak warto uczyć ich stosowania. Elektronika lubi prawem Murphy’ego zawieść w najbardziej nieoczekiwanych momentach. W przypadku map może to oznaczać, że zamiast do Chełma w lubelskim traficie do Chełma pod Bochnią – co przydarzyło się znajomym naszych znajomych. Jest to przypadek wcale nieodosobniony. Papierowa mapa zaś działa zawsze i pozwala dotrzeć do celu – jeśli umie się z niej korzystać, rzecz jasna – czyli bez GPS-u. Warto zatem.

Każda mapa ma konturówkę A4 do ćwiczeń. Możecie ją pobrać bezpłatnie na stronie produktu w sklepie - w zakładce Załączniki przy końcu strony. Pobranie nie zobowiązuje do zakupu mapy.

Plansze dla zobrazowania teorii

Od układu słonecznego poprzez atmosferę, chmury, zmienność pogody i pory roku, do skał i wnętrza wulkanu.

Plansze pozwalają wędrować przez różne obszary wiedzy ciekawiej i z większym zrozumieniem. Podobnie jak mapy – mogą być stałym elementem ścian na lekcjach geografii. Niech uczniowie na nie patrzą, wszak jeden obraz więcej mówi niż tysiąc słów. Wszyscy mistrzowie tak się uczyli – obserwując a potem ćwicząc.

Dlatego...

Wykorzystujcie na lekcjach multimedia

Multimedialne Atlasy Geograficzne możecie dostosowywać do potrzeb lekcji oraz własnych preferencji.

Wzbogacone zdjęciami i dźwiękami pozwalają nie tylko urozmaicić zajęcia, ale lepiej je zapamiętać. Możecie włączać warstwy potrzebne do wykładu lub ćwiczeń. Drukować materiał na ćwiczenia albo sprawdzian wiedzy.

Multimedia są pozaszkolną codziennością dla uczniów. Chętniej więc do nich sięgną, a lekcje z nimi staną się bardziej wciągajace.

Po szczegóły zajrzyjcie na strony Multimedialnych Atlasów Geograficznych. Zamieściliśmy tam fragmenty i zbliżenia wszystkich map i plansz zawartych na płytach. Obejrzyjcie jak wyglądają, przestudiujcie spisy treści i zobaczcie jak działają te multimedia.

Jeśli spodoba Wam się taka forma pomocy w Waszych lekcjach pomaszerujcie do sklepu – na skróty, prosto do naszych Multimediów

Smartfony zaprzęgnijcie do nauki

Udostępniliśmy na platformie Google Play naszą aplikację na smartfony, dzięki której uczniowie mogą  się nauczyć flag i stolic państw całego świata, a później sprawdzić swoją wiedzę. Znajdziecie w niej 229 państw, terytoriów zależnych i krajów nieuznawanych. Można uczyć się na kilka sposobów, testować wiedzę albo grać, a dokładniej pojedynkować się w parach – choćby z kolegą w ławce.

Szczegółowy opis aplikacji znajdziecie w Aktualnościach: Flagi i stolice świata – Aplikacja

Szykujemy coś jeszcze, nad czym aktualnie pracujemy i co będzie nowym narzędziem dla szkół, nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Zaglądajcie na nasze strony.

Nauka poza szkołą

Rodzicom polecamy mniejsze rozmiary map ściennych, do wykorzystania w domu. Dla młodych geografów warto sięgnąć po atlasy, które zawsze będą mieli pod ręką i podobnie jak ich nauczyciele będą architektami własnych map  w pełnym zakresie.

Szczególnie polecamy rodzicom, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich pociech. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nich materiały będą pomagały Wam w kształceniu dzieci na wysokim poziomie. Elastyczność oprogramowania, pozwala na indywidualne dostosowanie i przyjemne uczenie się oraz nauczanie.

Przejrzyjcie nasze materiały. Tworzymy je z miłości do nauki i kartografii.

Tworzymy je dla Was.