Tematyczne mapy ścienne i mapy fizyczne z elementami ekologii

Skupiają się na konkretnym temacie tak, by zaciekawić i spowodować u uczniów ruch odwrotny do head down.

Dla dużych i małych przyrodników, biologów i ekologów. Od krajobrazów jakie widzimy w każdym zakątku globu, przez rodzaje gleb na których stawiamy stopy, zwierzęta – których różnorodności i liczebności ubywa z każdym rokiem po zanieczyszczenie środowiska i ochronę przyrody.

Na duże mapy patrzymy szerzej, również w rozumieniu omawianego przedmiotu.

Każda mapa ma konturówkę A4 do ćwiczeń. Możecie ją pobrać bezpłatnie na stronie produktu w sklepie - w zakładce Załączniki przy końcu strony. Pobranie nie zobowiązuje do zakupu mapy.

Plansze dla przybliżenia mniejszych elementów

Skupiają się na szczególe i wymagają bliższego podejścia.

Przyrodnicy bądą przyglądać się ptakom, rybom, ekosystemom lądów i wód, ekolodzy skupią się dodatkowo na degradacji środowiska i segregacji odpadów, a  biolodzy analizować będą strukturę mięśni, budowę oka i ze szkiełkiem przy oku przyglądać się łańcuchom DNA. W planszach jest różnorodność.

Jednak...

Multimedia są żywsze

Przyrodę bardziej ożywioną obrazem i dźwiękiem znajdziecie w Multimedialnych Atlasach Geograficznych dla Szkół Podstawowych - Świat i Kontynenty oraz Polska.  Możecie w nich dostosowywać mapy do potrzeb lekcji oraz własnych preferencji.Multimedia są mile widziane przez uczniów, wszak są częścią ich codzienności.Dodatkowo przyrodnicy mogą sięgnąć po multimedialne  Parki narodowe i inne formy ochrony przyrody w Polsce. Atlas i przewodnik. Ekolodzy natomiast po Odpady i recycling. Encyklopedyczny przewodnik multimedialny.

Jeśli podoba Wam się taka forma pomocy w Waszych lekcjach maszerujcie do sklepu – na skróty, prosto do naszych Multimediów.

Szykujemy coś jeszcze, nad czym aktualnie pracujemy i co będzie nowym narzędziem dla szkół, nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Zaglądajcie na nasze strony. Będziemy o tym informować.

Nauka poza szkołą

Dla młodych biologów, przyrodników i ekologów warto sięgnąć po atlasy, które zawsze będą mieli pod ręką i podobnie jak ich nauczyciele będą mogli tworzyć własne mapy i dostosowywać ćwiczenia.

Szczególnie polecamy tę formę nauki rodzicom, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich dzieci. Zawarte w atlasach materiały będą pomagały Wam w przekazywaniu wiedzy na wysokim poziomie. Nie będziecie musieli już sami wyszukiwać map i innych materiałów. Elastyczność oprogramowania, pozwala na indywidualne dostosowanie i przyjemne uczenie się oraz nauczanie.

Przejrzyjcie nasze materiały. Tworzymy je z miłości do nauki i kartografii.

Tworzymy je dla Was.