NOWA MAPA W DZIALE:

GEOGRAFIA


DUO Europa fizyczna z elementami ekologii / Europa polityczna (2017)

Wznowienie bardzo popularnej dwustronnej, ściennej mapy do geografii, czyli dwie podstawowe mapy Europy – fizyczna i polityczna (stan na 2017 rok) w jednym. Każda strona strona uzupełniona jest o dodatkowe informacje rozwijające główny temat mapy.

Jedna strona to mapa fizyczna Europy – klasyczna mapa przedstawiająca poziomicowe ukształtowanie powierzchni naszego kontynentu została wzbogacona dodatkowo o informacje z dziedziny ekologii. Na mapie krain fizycznych pokazane jest rozmieszczenie rezerwatów biosfery wpisanych na światową listę UNESCO. Lista rezerwatów i ich położenie w państwach jest osobno wyszczególnione w panelu bocznym.

Mapa wykonano najnowocześniejszą techniką graficzna pozwalającą na uzyskać efekt trójwymiarowego zróżnicowania przebiegu poziomic. W osobnym panelu bocznym przedstawione są najważniejsze informacje i dane fizyczno-geograficzne dotyczące kontynentu europejskiego.

Na rewersie przedstawiony jest najbardziej aktualny podział polityczny Europy (stan  na 2017). Układ państw i ich granice oraz główne miasta i regiony pokazane są na tle reliefu powierzchni ziemi. Mapa zawiera sieć głównych dróg, ważniejsze linie promowe, lotniska i porty morskie. Zaznaczono także granice sektorów ekonomicznych na Morzu Północnym. Z boku mapy znajduje się tabelaryczne, przejrzyste zestawienie najważniejszych danych ogólnych i statystycznych o wszystkich państwach Europy oraz ich terytoriach zależnych. Zawiera ono następujące informacje: flaga, nazwa kraju, powierzchnia, waluta, liczba ludności, język (języki) oficjalne i oznaczenie tablic rejestracyjnych samochodów . 

Mapa dostępna jest w sklepie MERIDIAN – standardowy wymiar wynosi 160 cm x 120 cm, a laminowanie dwustronnie folią strukturalną o podwyższonej wytrzymałości na rozdzieranie oraz oprawa w drewniane półwałki z zawieszeniem sznurkowym gwarantuje wieloletnią żywotność.

Poszczególne mapy z tego zestawienia są też dostępne w wersji interaktywnej, wchodzą w skład MULTIMEDIALNEGO ATLASU DO GEOGRAFII – ŚWIAT I KONTYNENTY.

DUO Europa fizyczna / Europa politycznaMultimedialny Atlas ŚWIAT I KONTYNENTY